Prečo Royal Canin?

Receptúry krmív Royal Canin sú zložitou skladačkou všetkých surovín, ktoré spoločne vytvárajú špecifický nutričný profil (obsah aminokyselín, sacharidov, vlákniny, minerálov atď.) tak, aby boli pokryté všetky výživové požiadavky. Každá granula je skladačkou vyše 50 živín, preto patrí naše krmivo medzi tzv. Health nutrition alebo zdravú výživu. Zloženie našich krmív je teda vybalancované tak, aby zviera dostalo všetko, čo potrebuje a bolo v dobrej kondícii, malo krásnu srsť, zdravú kožu a malé množstvo formovaných výkalov. Pri výrobe produktov berieme do úvahy vedecky podložené štúdie, názory a skúsenosti veterinárov a profesionálnych chovateľov.

50 ročná tradícia

Produkty pre mačky a psy vyrábame už 50 rokov, stále sa vytvárajú nové receptúry a vylepšujú pôvodné na základe vedeckých poznatkov a spätnej väzby od zákazníkov, veterinárov a chovateľov. Dĺžka života psov a mačiek sa počas posledných 20 rokov predĺžila o 2-4 roky, a je to najmä dôsledok lepšej starostlivosti a stravovania zvierat.

Identický výrobný proces na celom svete

Každý výrobný závod Royal Canin na celom svete uplatňuje politiku ochrany životného prostredia na základe rovnakých nástrojov a rovnakého know-how. V každom závode sa starostlivo realizujú identické výrobné postupy, ktorých cieľom je zaistiť, aby vysoká kvalita vyrábaných krmív odpovedala kvalite produkcie ostatných závodov po celom svete.

Rovnaké know-how vo všetkých závodoch Royal Canin po celom svete

Extrudovanie, sušenie, poťahovanie... pre každý z mnohých výrobných procesov vyvinula spoločnosť Royal Canin vlastné metódy využitia špičkovej techniky, ktorú obsluhujú vysoko kvalifikovaní pracovníci, a know-how, ktoré zdieľajú všetky výrobné závody.


Pečenie / extrudovanie: surovina je zmiešaná s 10% vody a pečená pri teplote nad 100°C. Granule sú tvarované do rôznych tvarov a veľkostí. Sušenie: granule prechádzajú sušiacim zariadením s dôsledne regulovanou vlhkosťou a teplotou. Preosievanie: granule sú preosievané, čím sa vyraďujú úlomky a zlepené granule. Poťahovanie: potom sú pridané látky zlepšujúce chuť - tuky, ktoré sú potrebné pre metabolizmus psov a mačiek. V každej fáze výrobného procesu taktiež zohľadňujeme aspekty ochrany životného prostredia. Zariadenie na mletie surovín má napríklad prísny systém kontroly znečistenia ovzdušia.