Základné otázky pri výbere krmiva

Výber správnej výživy pre vášho miláčika môže do veľkej miery ovplyvniť kvalitu a dĺžku jeho života. Vďaka kvalitnej strave sa zviera dobre vyvíja, je zdravotne v poriadku a má dostatok fyzických síl. Pri výbere krmiva pre vášho miláčika by ste mali mať zodpovedané tieto 4 základné otázky:

1. Je krmivo deklarované?

Treba si vyberať kvalitného výrobcu s dlhoročnou tradíciou, ktorý deklaruje jednotlivé nutričné látky na obaloch svojich produktov jasne a zrozumiteľne. Výrobcovia krmív sú povinní uvádzať jednotlivé zložky na obaloch svojich produktov podľa nariadenia Európskej Únie.

2. Je krmivo bezpečné?

Bezpenosť je pre majiteľov prioritou číslo jedna. Použité ingrediencie a prídavné látky musia byť kvalitné a zdravotne nezávadné. Takisto je dôležité aby bolo krmivo bezpečným pre trávenie psov alebo mačiek. To znamená, že zviera má malé množstvo formovaných výkalov normálnej konzistencie, bez prítomnosti zvýšenej plynatosti, hnačky alebo naopak zápchy

Krmivá Royal Canin sa vyrábajú z prirodzených surovín bez prídavku umelých farbív a ďalších prídavkov ovplyvňujúcich ich vzhľad. Všetky suroviny musia spĺňať prísne vstupné kritériá, ktorými sa stanovujú požiadavky na stráviteľnosť zdrojov bielkovín, kvalitu obilnín, bezpečnosť potravín a pod. Každá dodávka surovín prechádza kontrolným mechanizmom a laboratórnou analýzou. Pokiaľ suroviny nesplnia požadované kritériá, nie sú použité na výrobu krmiva Royal Canin.

3. Je krmivo výživné?

Krmivo má poskytovať všetky potrebné živiny pre maku alebo psa. Receptúry Royal Canin sú zostavované tak, aby boli predovšetkým prospešné zdraviu psov a maiek a boli im šité na mieru nielen podľa veľkosti a veku, ale aj úrovne aktivity, pohlavia, sklonu k nadváhe, sklonom k problémom s kožou a dokonca aj podľa požiadaviek jednotlivých plemien.

Najlepším laickým ukazovateľom kvality krmiva je dobrá kondícia zvieraťa bez sklonu k úbytku hmotnosti alebo k nadváhe, zdravá koža a kvalitná srsť a v neposlednom rade malé množstvo formovaných a nezapáchajúcich výkalov

4. Je krmivo vhodné práve pre moje zviera?

O výbere vhodného krmiva je dobré poradiť sa s veterinárom, prípadne chovateľom. Každé zviera je iné, má iné citlivosti, inú fyzickú kondíciu, štýl života a pod. Ideálne je krmivo si vyberať na základe veku zvieraťa, v prípade čistokrvných zvierat - na základe konkrétneho plemena, pri mačkách je na mieste si zodpovedať aj to, či bude mačka žiť v interiéri, či exteriéri. Kritérium pre výber krmiva pre konkrétneho miláčika je aj jeho váha.

Ďakujeme Vám za pozornosť!

Veríme, že sme Vám pomohli zorientovať sa pri výbere vhodného krmiva pre Vášho miláčika.