Zdravá výživa je veľmi dôležitá

Jej hlavným ukazovateľom je správny vývoj a rast šteniat, i mačiat. Strava, ktorú jedince prijímajú má veľký vplyv na ich správny telesný, ale aj psychický vývoj. Svojim zložením poskytuje zdravá výživa Royal Canin všetky dôležité živiny odmerané s maximálnou presnosťou, aby prispievali denne k pohode a zdraviu každého zvieraťa.

Pri zdravej výžive rozlišujeme 4 hlavné ciele, ktoré ju vysvetľujú:

1. Vývin a udržiavanie zdravia zvierat

Zdravá výživa má za cieľ plniť nutričné potreby pre zdravý vývin a udržiavanie organizmu pomocou presne upraveného obsahu piatich hlavných skupín výživných látok – bielkoviny, tuky, sacharidy, minerály a vitamíny.

2. Poskytovanie energie

Pri zdravej výžive je veľmi dôležité, aby zviera malo vo svojej kŕmnej dávke energiu v správnom množstve a forme a to prostredníctvom presne upravených obsahov bielkovín, cukrov a tukov.

3. Výživa a prevencia

Správna výživa napomáha ku kontrole a prevencii pri bežných problémoch, vrátane príznakov starnutia, problémov s močením, trávením, ale aj pri kožných problémoch. Prevencia alebo manažment týchto problémov funguje prostredníctvom presne upraveného prísunu antioxidantov, prebiotík, vlákniny a esenciálnych mastných kyselín v strave jedinca. Pod prevenciou si predstavme hlavne súbor opatrení, ktoré majú za cieľ cieľ predchádzať poškodeniu zdravia, vzniku chorôb a trvalých následkov z nich.

4. Výživa a starostlivosť

Zdravá výživa, ktorá priamo pôsobí na zlepšenie života mačky alebo psa berie ohľad na rôzne faktory, ktoré sú primárne zodpovedné za rôzne citlivosti, ktoré majú priamy dopad na zdravie zvieraťa. Určité živiny sú v strave pridané a iné sú naopak obmedzené a vďaka týmto špeciálnym receptúram im pomáha s konkrétnou citlivosťou.

Súhlasíte s významom zdravej výživy

Zistite viac aj o nutričnom prístupe, ktorý k nej vedie:

NUTRIČNÝ PRÍSTUP